Новини

Літо, липи, бджоли, мед - і Прокопович: що єднає українців

Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович та Перший Віце-президент Спілки Петро Дяченко відвідали Чернігівщину, взявши участь в урочистих заходах з нагоди вшанування пам’яті найвідомішого українського бджоляра-винахідника Петра Івановича Прокоповича, який вперше у світі винайшов рамковий розбірний вулик і поселив бджіл на рамки.

11 липня в м.Ніжині відкрили меморіальну дошку видатному українському бджоляру, вченому, педагогу Петру Прокоповичу з нагоди 242-ї річниці його дня народження. Дошка розташована символічно на території парку загальноосвітньої школи №2, де навесні за ініціативи ніжинських пасічників та громади міста учнями, вчителями та членами ГО «Бджолярі Ніжинщини» висаджена алея цілющого медоносу - липи.

Розпочав дійство настоятель й протоієрей Покровської церкви отець Михаїл Якубів з молитви, благословення і освячення всіх присутніх.
На заході до присутніх з вітальними словами звернулися представники місцевої влади та почесні гості з Києва: мер міста Анатолій Лінник та його заступники Сергій Осадчий й Сергій Дзюба, секретар міськради Валерій Салогуб, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, заступник голови Ніжинської РДА Сергій Батрак; Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович, І Віце-Президент Спілки пасічників України Петро Дяченко, голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш, головний редактор журналу «Бджолярський круг» Василь Соломко.

Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович у своєму виступі наголосив: «Ми пишаємося відкриттями відомих українців, які прославили Україну на весь світ. Нам є ким пишатися: Прокоповичем, Сікорським, Пулюєм. Наше завдання – прославляти нашу землю».

За словами В.Стретовича, заснування липового парку на території ЗОШ №2 м.Ніжина на честь Прокоповича є своєрідним початком традиції для всіх українських шкіл для того, щоб озеленити нашу державу, це має велике екологічне значення. «Користуючись нагодою звертаюся до керівництва міста, районної ради, щоб провели відповідну роз’яснювальну роботу для догляду за деревами, щоб поливали, обрізали, прибирали і турбувалися про парк».

Спілка пасічників України відзначила закладання парку ім. Прокоповича грамотами і подяками тих, хто активно розвиває бджільницьку справу та займає активну громадську позицію в Ніжинському краї, серед яких зокрема й організатор та ініціатор створення липового парку Петро Балаш.

Голова Гільдії медоварів України Вались Барабаш основним виділив те, що учні цієї школи будуть займатись бджолами, збирати мед і «наша задача – привити їм цю почесну і важку працю, передати свої знання та любов до пасічництва, щоб вони цим займалися, бо бджоли і природа – це наше здоров’я і багато в чому це майбутнє людства».
Завершив урочисту подію також отець Михаїл, освятивши меморіальну дошку, побажавши кожному і через 25 років з'їсти меду з висаджених лип.

Далі пасічницька делегація вирушила до Бахмацького району в село Пальчики на могилу Петра Прокоповича, де відбувся молебень за душі покійного батька і його сина – Степана Великдана, що разом поховані.

Сільський голова, жителі села згадувати життя та досягнення відомого земляка, розповідали про першу в Європі школу пасічників, створену родиною Прокоповичів, презентували нову збірку його праць і рідкісних фото учнів бджолярської школи, а також співали пісень. Багато дітей з Пальчиків декламували вірші, присвячені Прокоповичу, співали і грали на бандурі українських пісень і про Тараса Шевченка. Приємним завершенням дня стало частування гостей смачним кулішем.

Керівництво Спілки пасічників України висловило велику подяку сільському голові Пальчиків за привітний прийом та підготовку заходу в цьому році на гарному рівні, і виступило з ініціативою спільно зайнятися упорядкуванням могили Прокоповича.

Категорія: