Новини

17.04.2016 Відбувся семінар на тему "Як підвищити продуктивність пасік" у Рівному

У бджолярів часом буває так: пасічникує два господаря. І пасіки поряд розташовані, і здається заглядають до бджіл подібно. Та в одного з зимівлі вийдуть сильними, меду наносять з ранньої весни, та ще й пилку, прополісу. А у другого , бджоли, як кажуть, не ведуться. І робить бджоляр - невдаха висновок: сусід щось таємне знає.

А насправді так і є. При пасічникуванні найпродуктивніші сім,ї у того, хто найкраще знає потреби бджоли. Коли їй допомогти, а коли не заважати. Мисливці переймають досвід один у одного на полюванні, рибалкина водоймі. А пасічник кожний окремо на своїй пасіці. А час не стоїть на місці. Проходить зміна клімату, удосконалюються технології, застосовуються нові матеріали. Хто це не враховує, а пасічникує по старому, в кращому випадку має низькі медозбори, а в гіршому - загибель бджіл.
17 квітня на запрошення голови спілки пасічників Рівненщини Олександра Анненкова в Рівному в залі будинку Профспілок колеги з Волині провели семінар - навчання для бджолярів нашої області. Поділилися таємницями успішного прибуткового пасічникування, розповіли як не повторювати чужі помилки. Говорили і про особливості весняного догляду, і про запобіганню роїнню та створення відводків, та як підвищити продуктивність та прибутковість пасіки шляхом реалізації не лише меду, а й багатьох інших продуктів бджільництва. Весняні роботи на пасіці розпочинається ще в середині лютого з підготовки гнізда до весни.

Як вірно скоротити та утеплити гніздо, який проводити догляд доволі дохідливо розповів Голова Братства бджолярів Землі Волинської Володимир Дмитрук. Весною буває так – навколо все в цвіті, а у вуликах жменька старих перезимувавших бджіл, які в спромозі лише обігріти розплід, і аж ніяк не займатися медозбором. А у тих, хто зміг з ранньої весни створити умови для нарощування сім’ї - молоді бджоли несуть найперший весняний мед з верби. Найважливіше завдання бджоляра зберегти тепло, що виділяє сім’я для обігріву розплоду. Лише за такої умови ми отримаємо достатню кількість молодих бджіл для збирання найпершого весняного нектару. Відомий волинський пасічник Антон Шотік розповів про тонкощі технології збору та використання пилку.

Переважна більшість пасічників отримують прибуток з пасіки продаючи переважно мед. Ну, згадають, що здавали віск та прополіс. Але апітерапія, медична наука про лікування продуктами бджільництва, довела, що усе, що беремо з вулика приносить людям користь. Це природою створені ліки. Проблема лише в тому, що дякуючи телебаченню люди знають усе про лікарський засіб вибачте від перхоті, але навіть не уявлять, що ліки від багатьох тяжко виліковних хвороб знаходяться поряд - у сусіда - бджоляра у вулику. Усі знають про цілющі властивості меду, більшість людей цікавляться лікувальними властивості пилку, забрусу, прополісу, а от про цілющі властивості, наприклад , гомогенату з трутневого розплоду чи витяжку з личинок воскової молі мало хто взагалі чув. Не кожний бджоляр може стати апітерапевтом, проте, більшість може реалізовувати ті продукти бджільництва, які раніше йому ніякого прибутку не приносили і цим підвищити продуктивність своєї пасіки. Що для цього потрібно? Отримувати і ділитися знаннями в гурті пасічників.

Деякі бджолярі говорять, мовляв, для чого кудись ще їхати на навчання , якщо безліч інформації можна здобути з інтернету не виходячи з дому . Проте, відео чи стаття в інтернеті при всіх перевагах має і суттєві недоліки: всі таємниці успіху ховаються в деталях, тонкощах технології. А от на семінарі, котрий проходив у формі невимушеної бесіди, кожен зміг уточнити всі тонкощі догляду до найменшої, проте самої суттєвої дрібниці. Цікавило і про підготовку сім’ї до головного медозбору, і найболючіше, коли і як проводити обробки від кліща. Більше чотирьох годин розповідали, ділилися досвідом і відповідали на запитання досвідчені пасічники Волині. Більше півсотні рівненських бджолярів не обділили гостей увагою, запитаннями та дружними аплодисментами.

Досконало організовані навчальні розповіді пасічників Волині. Відчувається злагодженість колективу. Рівненська спілка пасічників лише починає свою діяльність, ще кульгає система оповіщення і самооповіщення пасічників. Є у деяких пасічників і певне нерозуміння необхідності і таких семінарів і діяльності спілки як такої. Проте, пасічникування кожного разу ставить запитання, на які бджоляр шукає відповіді. Проведення подібних семінарів буде продовжено. Занотовуйте запитання і приїжджайте на семінар. Відповіді шукатимемо разом.

Голова КРК Гощанської районної спілки пасічників Володимир Коташевський

Категорія: