Новини

 • Категорія: Регіональні

  «Через чотири роки після того, як зникне остання бджола, зникне і людство». Ці слова, сказані колись Альбертом Ейнштейном, в останні роки стали актуальними, як ніколи. Глобальне зникнення бджіл набуває катастрофічних масштабів, маючи доволі серйозні наслідки не лише для екосистеми планети, але й для продовольчої безпеки та світової економіки.

       5 грудня за круглим столом в департаменті агропромислового розвитку зібралися пасічники, аграрії, представники громадських організацій та органів державної влади, щоб вийти на діалог заради порятунку бджіл.

       Ініціатори заходу голова ГО «Екологічний рух «Твоя земля» Олександра Тимошенко та голова ГО «Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук окреслили присутнім основні питання для обговорення.

       - На сьогоднішній день має місце проблема захисту бджіл від пестицидів під час обробітку аграріями своїх угідь. Метою нашого діалогу є розбудова комунікації та співпраці з дотриманням чинних законодавчих актів у цьому напрямку, - акцентувала Олександра Тимошенко.

  Галузь бджільництва в Україні має хороші перспективи для розвитку. Незважаючи на те, що Україна – одна із світових лідерів по експорту меду, нам є куди рости. Для прикладу, Володимир Дмитрук ознайомив присутніх із досвідом ізраїльських пасічників. Відтак, 97% пасічників в Ізраїлі – члени громадських організацій що займаються бджільництвом. Перш ніж стати пасічником, необхідно зареєструватися в аграрному міністерстві та отримати місце для розташування пасіки. Бджоли збирають увесь нектар з квітів, що ростуть у цій країні. «Якби така ситуація була в Україні, то ми би змогли виготовити стільки меду, що вистачило би для того щоб залити усю територію країни 10-ти сантиметровим шаром меду», - жартома зауважив Володимир Дмитрук.

  Представники ГУ Держпродспоживслужби в області... Читати далі

 • Категорія: Спілчанські

  Спілка пасічників України щиро вітає свого віце-президента Віталія Нагорнюка з 60-літнім ювілеєм! Многая і благая літа!

  З нагоди урочистої дати Віталій Іванович отримав у подарунок власний портрет, виготовлений рівненським майстром з бурштину.

  60 - не привід для печалі,
  60 - це зрілість золота.
  Хай до ста, а може, ще і далі
  Йдуть не оглядаючись літа.
  Хоч було в житті тривог багато,
  Та не будем згадувать сумне,
  Бо горить в душі іще багаття,
  Ще вогонь горить - це головне.
  Хай дорогу не встеляють хмари
  І хода пружиниться міцна.
  Ми за Вас сьогодні, ювіляре,
  Всю медівку вип'ємо до дна!

 • Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович та виконавчий директор Тетяна Сушко взяли участь в тематичній зустрічі з журналістами щодо меду.

  Інформаційний захід для журналістів відбувся 6 листопада і був присвячений темі запровадження європейських вимог до українського меду.

  Зустріч було організовано Міністерством аграрної політики та продовольства України за підтримки проекту ЄС Association4U.

  Суть європейських норм, їх майбутній вплив на галузь, а також особливості державного контролю за дотриманням вимог ЄС журналістам пояснювали заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

  Відповідно до оновленого плану виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС імплементація європейської Директиви по меду запланована до кінця 2019 року. Вимоги ЄС до меду, що будуть зафіксовані у Наказі Мінагрополітики, стануть обов’язковими для виконання – на відміну від вимог відповідного Державного стандарту України, який наразі є добровільним.

  Прийнятий Наказ Мінагрополітики встановлюватиме вимоги щодо термінології, маркування, основних характеристик продукту, які передбачають класифікацію за походженням та способом виробництва, а також основні критерії складу меду, за якими його ідентифікують.

  Запровадження європейських вимог сприятиме:

  -         підвищенню якості меду на внутрішньому ринку;

  -         створенню ефективної системи контролю за безпечністю та якістю (словом «мед» зможе називатися тільки той продукт, що відповідає усім вимогам якості та безпечності);

  -         підвищенню довіри до меду, що продається на внутрішньому ринку – через обов’язкові вимоги до маркування;

  -        ... Читати далі

 • 05 листопада 2017 року українське бджільництво понесло величезну втрату: не стало видатного науковця, педагога, патріота своєї справи, відомого та шанованого у всьому світі вченого, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка ВШ України Поліщука Віктора Петровича.

  Віктор Петрович весь свій трудовий шлях присвятив науковій, педагогічній і громадській діяльності, доклав максимум зусиль у становленні та розвитку українського бджільництва, популяризації його в Україні та світі. Його внесок неоціненний.

  Посіяне Віктором Петровичем добро, мудрість, щирість, оптимізм проростуть рясними сходами в його колегах, учнях, студентах, слухачах.

  Сумуємо. Пам'ятаємо

  Спілка пасічників України

 • Категорія: Регіональні

  22 жовтня 2017 року у місті Хуст відбулися установчі збори пасічників Закарпатської області, де було прийнято рішення заснувати Громадську спілку «Закарпатська спілка пасічників «Срібний край».

  Засновниками виступили наступні юридичні особи:

  1. Громадська організація «Товариство бджолярів­-любителів м.Мукачевево» в особі представника Кречковського Валерія Йосиповича;
  2. Громадська організація «Хустська районна Спілка пасічників «Нарцис» в особі представника Паппа Віктора Васильовича;
  3. Громадська організація «Товариство бджолярів та любителів меду Іршавщини» в особі представника Поповича Михайла Миколайовича;
  4. Громадська організація «Товариство бджолярів міжгірщини «Синевир» в особі представника Залезинського Володимира Тимофійовича;
  5. Громадська організація «Свалявське районне товариство бджолярів» в особі представника Ференца Івана Івановича;
  6. Громадська організація «Спілка пасічників «Говерла» в особі представника Волощука Василя Васильовича.
            
  Також були обрані органи Правління Спілки.
  Хто має бажання вступити до вище вказаної Спілки, звертайтесь за телефонами та пишіть на електронну адресу:

  Голова  Правління - Павлій Віктор Васильович тел: 0676015947
  Заступник голови Правління - Папп Віктор Васильович тел. 0685317690
  Секретар-референт - Мельник Олег Всеволодович тел. 0507645196

  Електронна скринька - ЗСП Срібний край <unionsilverland@gmail.com>

 • Європейський день пасічника в Карпатах 13-15жовтня– подія непересічна не лише для жителів славного гірського краю, але й для всієї України. Бо вперше такий захід, організований Спілкою пасічників України, Міністерством агрополітики та продовольства та проектом підтримки впровадження Угоди про асоціацію між ЄС і Україною Association4U, об’єднав бджолярів України, Польщі, Грузії і Словаччини на міжнародній конференції в Яремче.

  Учасники заходу два дні ділилися власним досвідом, перспективами і проблемами на шляху тіснішої співпраці; пізнавали тонкощі й переваги зони вільної торгівлі з країнами Євросоюзу; дискутували про те, як додати українському меду вартості та зробити його впізнаваним для світового споживача, які передові технології використовуються у бджільництві, як захистити бджіл і лікувати органічними препаратами, які медзасоби можна використовувати, а які заборонені в українському та європейському законодавстві, які стандарти якості та вимоги для експорту меду в ЄС.

  Становлення Спілки пасічників України як самоврядної організації з нуля розпочалося два роки тому, хоча свою історію громадська організація веде з кінця ХІХ ст. Южнорусского общества пасечников. «Український пасічник не довіряє державі як інституції. Пасічник – категорія самодостатня, розумна, працьовита, для якого на першому місці – вулик з бджолами, а не організація. Тому нашим першочерговим завданням є об’єднання в єдину потужну структуру, що ми й розпочали з кадрової роботи, перереєстрації громадського об’єднання відповідно до закону. Організація удесетиряє сили», - наголосив у своєму виступі Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович. Також він розповів про вимоги для вступу в Спілку, зокрема, якість меду і медової продукції, активна позиція пасічника, рентабельність; та про майбутні плани щодо власної спілчанської акцизної марки «Схвалено Спілкою пасічників... Читати далі

 • Категорія: Міжнародні

  Спілка пасічників України запрошує на конференцію "Європейський день пасічника", що відбудеться 13-14 жовтня в Карпатах (м.Яремче) спільно з представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України, Української аграрної конфедерації та проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Association4U.

  Учасники заходу обговорять нагальні питання в розвитку українського бджільництва, переваг Угоди про асоціацію Україна-ЄС і ЗВТ для експорту меду з України, захисту бджіл, впровадження європейських стандартів безпечності, апітерапії, новацій та технологій.

  ПРОГРАМА

  13-14 жовтня

  Яремче

  ДЕНЬ 1, ЗАЛ 1

  13:00 – 14:00     Реєстрація

  14:00 – 14:10     Урочисте відкриття та вітальні виступи організаторів

  14:10 – 15:00     ПАНЕЛЬ 1. ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ

  Модератор – Олексій Рєпін, старший експерт з питань комунікацій, Association4U                       

  Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції: ВИКОНАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ. ПЕРЕВАГИ ЗОНИ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ                       

  Андрій Бажин, директор SunBeeUkraine,віце-президент Спілки пасічників України: ЕКПОРТ. УКРАЇНСЬКИЙ МЕД НА СВІТОВОМУ РИНКУ

  ... Читати далі

 • Категорія: Спілчанські

  Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович та Перший Віце-президент Спілки Петро Дяченко відвідали Чернігівщину, взявши участь в урочистих заходах з нагоди вшанування пам’яті найвідомішого українського бджоляра-винахідника Петра Івановича Прокоповича, який вперше у світі винайшов рамковий розбірний вулик і поселив бджіл на рамки.

  11 липня в м.Ніжині відкрили меморіальну дошку видатному українському бджоляру, вченому, педагогу Петру Прокоповичу з нагоди 242-ї річниці його дня народження. Дошка розташована символічно на території парку загальноосвітньої школи №2, де навесні за ініціативи ніжинських пасічників та громади міста учнями, вчителями та членами ГО «Бджолярі Ніжинщини» висаджена алея цілющого медоносу - липи.

  Розпочав дійство настоятель й протоієрей Покровської церкви отець Михаїл Якубів з молитви, благословення і освячення всіх присутніх.
  На заході до присутніх з вітальними словами звернулися представники місцевої влади та почесні гості з Києва: мер міста Анатолій Лінник та його заступники Сергій Осадчий й Сергій Дзюба, секретар міськради Валерій Салогуб, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, заступник голови Ніжинської РДА Сергій Батрак; Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович, І Віце-Президент Спілки пасічників України Петро Дяченко, голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш, головний редактор журналу «Бджолярський круг» Василь Соломко.

  Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович у своєму виступі наголосив: «Ми пишаємося відкриттями відомих українців, які прославили Україну на весь світ. Нам є ким пишатися: Прокоповичем, Сікорським, Пулюєм. Наше завдання – прославляти нашу землю».

  За словами В.Стретовича, заснування липового парку на території ЗОШ №2 м.Ніжина на честь Прокоповича є своєрідним початком традиції для всіх українських шкіл для того, щоб озеленити нашу державу... Читати далі

 • Категорія: Міжнародні

  З 15 по 17 вересня 2016 року в Алматі (Казахстан) відбувся ХХІ Конгрес Апіславії, на якому Україну представляли найкращі пасічники та керівництво СпасУ.

  Делегати та гості ХХІ Конгресу Апіславії мали можливість взяти участь у науковій та практичній частині... Читати далі

 • Категорія: Спілчанські

  Молодий мед - молоді пасічники - молода 25-річна Україна!

  Молоді пасічники вперше змагались між собою на Фестивалі молодого меду
  До 25-річчя незалежності України 27-28 серпня у Києві відбувся Перший всеукраїнський фестиваль молодого меду та... Читати далі

Сторінки